Правильна обкатка скутера та мопеда

 

Після придбання будь-якого нового транспортного засобу йому необхідно зробити обкатку. Обкатка необхідна для того, щоб усі деталі нових механізмів і агрегатів притерлися один до одного. Найважливіші для скутера та мопеда це перша тисяча кілометрів. У цей період необхідно уникати великих навантажень на двигун і його перегрівання.

Обкатування здійснюється кількома етапами. Перші 150 км необхідно рухатися з особливою обережністю, не даючи обертанню колінчастого вала вище 4000 обертів за хвилину. Рух необхідно періодично переривати, приблизно через годину їзди, зупиняючись на 5-10 хвилин. Якщо транспортний засіб із напівавтоматичною коробкою передач, то необхідно під час руху якомога частіше перемикати передачі.

Після 150 км і до 500 км необхідно уникати обертання колінвала понад 5000 обертів на хвилину. Також треба частіше перемикати передачі під час руху. У жодному разі не відкривати повністю дросельну заслінку, уникаючи максимального обертання колінчастого вала.

Після 500 км і до закінчення обкатки (1000 км) трохи збільшити обертання колінчастого вала, але не більш ніж 6000 обертів на хвилину. Під час руху не допускати довгої роботи двигуна з постійною частотою обертання, періодично змінювати режим руху.

За час обкачування треба буде двічі замінити оливу в варіаторі скутера або в двигуні мопеда. Перша заміна проводиться після 500 км, а друга після 1000 км

Ще радять під час обкачування скутера або мопеда не допускати великого перевантаження двигуна, яке може бути викликане перевезенням пасажира або важкого вантажу. Під час обкатування користуйтеся тільки дорогами з твердим покриттям.