Скутер або мопед, як і будь-який транспортний засіб, вимагає правильної експлуатації. Розберемо деякі моменти експлуатації скутера і мопеда.

Завжди перед початком руху необхідно робити візуальний огляд своєї техніки. Обов'язково перевірити рівень масла, наявність підтікань масла, гальмівної рідини, бензину. Якщо виявлений якийсь дефект, необхідно відразу усунути його причину, що б при русі не виникла проблема.

Холодний двигун можна запускати як кік-стартер, так і електростартером. В прогрітому стані двигун радиться заводити з допомогою електростартера. Якщо після декількох спроб двигун так і не завівся, то свічка на скутері буде залита паливом. У цьому випадку її треба просушити. Робиться це наступним чином — вимикаєте запалювання, поверніть ручку газу до межі, тобто дросельна заслінка повинна бути відкрита повністю і кілька разів різко натисніть на важіль кік-стартера. Потім включіть запалення і повторіть процедуру запуску двигуна.

 
запуск скутераПри русі швидкість скутера регулюється положенням ручки газу. Не давайте двигуну більших обертів при початку руху, рушати з місця необхідно плавно. Без потреби ніколи не робіть різких гальмувань. Гальмування повинне бути плавним. При гальмуванні ручку газу треба скидати, щоб оберти двигуна зменшити до мінімуму. При гальмуванні так само враховуйте погодні умови. При русі завжди користуйтеся дзеркалами заднього виду. Іноді це рятує від аварійних ситуацій. Багато автомобілістів або сліпі або клацають .......і можуть Вас в кращому випадку, якщо не увернетесь, підштовхнути ззаду або віднесуть далеко вперед. Так що будьте завжди пильні!!!